Jak łączyć biżuterię na wyjątkowe okazje?

| Blog | 23 stycznia 2015

142186922712017400Biżuteria to jeden z najważniejszych dodatków każdej kreacji. Zarówno tej codziennej, jak i przeznaczonej tylko na szczególne okazje. Sama suknia nigdy nie da takiego efektu, jak ta wzbogacona odrobiną złota lub srebra.

Każda kobieta powinna wiedzieć jak łączyć i dopasowywać biżuterię do stroju. Zadba w ten sposób o swój wizerunek. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad, aby zawsze wyglądać pięknie i wyjątkowo.

Po pierwsze – unikaj nadmiaru. Pamiętaj, zawsze stawiaj na minimalizm. To doda ci elegancji i klasy. Zbyt wiele błyskotek noszą tylko te, którym brak klasy. Jeśli założysz kolczyki, omiń naszyjnik i na odwrót. Czasami wystarczy tylko ozdobny zegarek czy bransoletka, by dopełnić całą stylizację. Suknia powinna być zdobiona jednym, maksymalnie dwoma elementami.

Po drugie – postaw na jeden rodzaj metalu. Suknia w połączeniu ze złotem i srebrem będzie wyglądała po prostu kiczowato. A przecież tego nie chcemy. Jeśli chcesz ożywić zestawienie złota i sukni wybierz kamienie szlachetne czy cyrkonie. To nada całemu zestawieniu klasy i wdzięku.

Po trzecie – biżuterię łącz z jednolitymi materiałami. Pamiętaj, jeśli twoja suknia jest żywa i wielokolorowa to nie dodawaj do niej żadnych elementów ozdobnych. Będą one przesadą. Taka suknia powinna być już pełna stylizacją. Złoty wisior czy platynowe kolczyki z diamentami to idealne podkreślenie klasycznych kreacji w neutralnym kolorze, takich jak długa czarna suknia wieczorowa.

Po czwarte – biżuterię dobieraj nie tylko do sukni, ale i do okazji. Tu wiele kobiet popełnia błąd. Myśląc o biżuterii, zapominają o zasadach dress code’u. Pamiętajmy więc, że dotyczą one także dodatków. Na bankiet firmowy nie wypada włożyć ozdobnego naszyjnika, a raczej skromny i prosty łańcuszek, który podkreśli zawodowy profesjonalizm. Tak jak na bal nie założymy tanich kolczyków, a raczej te platynowe przyozdobione prawdziwymi diamentami.

Te cztery zasady z pewnością pozwolą nam zawsze wyglądać z klasą. Nie zapominajmy więc o nich, a wszystko będziemy miały pod pełną kontrolą.

http://wedboom.pl/

  

ilość wszystkich wyświetleń: 2013, dzisiaj: 1