Najmodniejsze stoły tematyczne na weselach

| Blog | 24 stycznia 2018

stoły tematyczne

Moda ślubno – weselna zmienia się niczym w kalejdoskopie. Dotyczy to zarówno strojów dla Pary Młodej, jak i klimatu, w jakim urządza się ceremonię i przyjęcie, prócz tego menu weselnego czy też dekoracji. Oczywiście warto wspomnieć także o stołach tematycznych, bo i tutaj ostatnimi czasy odbyła się prawdziwa rewolucja!

Nie tylko wiejski stół pełen wędlin!

Trzeba jasno powiedzieć, że jeszcze do niedawna jedynym właściwie stosowanym w naszym kraju rozwiązaniem był stół wiejski. Pojawia się na nim zwykle spora ilość domowego wyrobu wędlin, prócz tego niekiedy znaleźć można i całe prosię. Wszystko w towarzystwie chleba ze smalcem i kiszonych ogórków oraz mocniejszych trunków.

Na bardzo wielu weselach ten właśnie modle znakomicie się sprawdził. Jednak coraz częściej inspirujemy się także pomysłami spoza granic naszego kraju, poszukujemy nowych rozwiązań i ciekawych możliwości. Trudno wszak dziwić się temu, że w grę wchodzą także zupełnie inne stoły tematyczne.

Stoły tematyczne – a może na słodko?

Coraz częściej weselne przyjęcia mają dodatkową atrakcję w postaci candy baru, czyli innymi słowy słodkiego stołu. Trend ten przywędrował do nas z Zachodu, widać wyraźnie, iż na polskim gruncie ma się on niezwykle dobrze. Trudno wszak dziwić się temu, bajecznie kolorowe i pyszne łakocie aż proszą się o to, by znikać ze stołu, dlatego też goście weselni z wielkim upodobaniem o nie sięgają. Inną wersja stołów na słodko może być na przykład kompozycja mininaleśników, pączków czy babeczek, ułożona w fantazyjny sposób.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Coraz więcej par narzeczonych dba w odpowiedni sposób o to, aby żyć zdrowo i odżywiać się w taki właśnie sposób. nikogo nie powinno zatem dziwić to, że na niejednym przyjęciu weselnym pojawiają się obecnie przepiękne, bajeczni kolorowe stoły z owocami. Trzeba przyznać, iż nie brakuje tam egzemplarzy z całego świata, całość jest bardzo stylowo skomponowana, dlatego i takie rozwiązania z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności, co bardzo cieszy tych, którzy starają się dbać o linię.

A co powiecie na jeszcze inne rozwiązania?

Obecnie sposób na zorganizowanie stołu tematycznego jest naprawdę wiele. Jeśli na przykład pragniecie zgromadzić w jednym miejscu smaczne nieduże przekąski do alkoholu, idealnym rozwiązaniem okazuje się być finger food. Na pewno goście weselni bardzo chętnie będą po owe przysmaki sięgać. Warto pamiętać o tym, by podać je w bardzo estetyczny, być może nieco nietypowy sposób.

Sushi bar to zaś bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy prostu przepadają za japońskimi przysmakami. Być może goście również chętnie po nie sięgną. Pamiętajcie jedynie, by zamówić wówczas sushi z najlepszego źródła, bo w tym przypadku nietrudno o zatrucie, jeśli wybierzemy nieodpowiednią firmę.

Coraz więcej par decyduje się również na zorganizowanie na swoim przyjęciu weselnym grill baru, To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w miesiącach letnich i w początkach jesieni. Na pewno weselnicy chętnie sięgną po pyszne szaszłyki, kiełbaski, karkówkę lub też grillowane sery i warzywa. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego typu stoły tematyczne powinny pojawić się w zastępstwie któregoś z ciepłych posiłków, w przeciwnym razie goście będą bowiem zbyt najedzeni, żeby sięgnąć jeszcze po owe specjały.

W upalne dni świetnie sprawdzi się zaś soda bufet. Jest to stół tematyczny, który słynie z pysznych, orzeźwiających napojów. Jak najbardziej powinna się tam pojawić lemoniada, soków owocowych i wody z bąbelkami jak najbardziej również nie może zabraknąć.

Zastanawiacie się nad tym, jaki stół tematyczny najlepiej sprawdzi się na Waszym weselnym przyjęciu? W takim razie koniecznie powinniście odwiedzić fantastyczny towesele.pl. Na pewno znajdujące się porady i patenty Was zainspirują!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 370, dzisiaj: 1