Przesądy ślubne

| Blog | 6 kwietnia 2018

przesądy ślubne

Znamy je od zawsze i możemy bez większego zastanowienia wymienić przynajmniej kilka. Przesądy ślubne, bo o nich mowa, to dla niektórych par relikt przeszłości, inne natomiast przestrzegają ustalonych w nich zasad z książkową wręcz precyzją. A co Wy sądzicie o przesądach ślubnych?

Przesądy ślubne co warto wiedzieć?

Niektóre dotyczą samego dnia ślubu i wesela, inne natomiast dni je poprzedzających. Niektóre tyczą się Panny Młodej, inne natomiast jej wybranka albo gości., Wśród najpopularniejszych przesądów wymienić należy przede wszystkim ten, zgodnie z którym Panna Młoda powinna mieć na sowie coś starego, niebieskiego oraz pożyczonego (czy można załatwić to wszystko jednym przedmiotem, oczywiście jej wybranej nie może jej widzieć w sukni ślubnej przez Tym Wielkim Dniem. Jeśli chce się mieć piękną pogodę w dniu ślubu, trzeba wystawić na parapet w dzień poprzedzający buty Panny Młodej. Jeśli obrączki upadną na ziemię podczas ceremonii, niechże koniecznie podniesie je ksiądz lub ministrant. Tego typu przesądów jest znacznie więcej. Przykłady? Pierwszym z gości składających nowożeńcom życzenia powinien być mężczyzna, to bowiem gwarantuje im powodzenie. Pan Młody musi swą wybrankę przenieść przez próg Sali weselnej. Gdy świeżo upieczeni małżonkowie wypija pierwszy toast, koniecznie powinni rozbić swoje kieliszki.

Zapraszamy do odwiedzenia komis sukien ślubnych – najlepszy komis ślubny!

Tradycja czy nowoczesność?

Niektóre pary podchodzą do tego typu kwestii z przymrużeniem oka, inne natomiast wolą na wszelki wypadek owych reguł przestrzegać. Jeszcze inne zaś wierzą w nie szczerze. A Wy, jakie macie do nich stosunek?

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 260, dzisiaj: 4