Wesela na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Bajkowy krajobraz do wspólnej celebry!

| Blog | 29 października 2015

weselaDzień zaślubin jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego też zasługuje na wyjątkową oprawę – wybranie właściwego miejsca zarówno do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”, jak i również późniejszej zabawy weselnej to podstawa. Dzisiaj coraz więcej narzeczonych decyduje się na organizację uroczystości poza swoim miejscem zamieszkania – wybierają malownicze zakątki, takie miejsca, które kojarzą im się dobrze, które lubią i chcą do nich wracać. Właśnie dlatego obecnie rosnącym powodzeniem cieszą się śluby i wesela na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Wyśmienita zabawa i atrakcje przez cały rok

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy punkt na mapie Polski południowej, który od wieków zachwyca i przyciąga tutaj także obecnie wielu turystów. Atrakcje na Jurze dostępne są przez cały rok – latem można przemierzać szlaki pieszo czy rowerami, zimą z kolei szusować na nartach i snowboardzie.

 

Na szczególną uwagę zasługują tutejsze warownie oraz zamki wykonane z wapiennego kamienia, które nazywane są Orlimi Gniazdami – znajdują się między innymi w Ogrodzieńcu, Bobolicach, Mirowie, Korzkwi, Ojcowie czy Pieskowej Skale, również zachwycające ostańce – formacje skalne z białego wapienia, na przykład Maczuga Herkulesa, Okiennik czy Igła Deotymy. Inne znane atrakcje to Pustynia Błędowska, Grota Łokietka czy cały Ojcowski Park Narodowy.

 

W tej malowniczej scenerii zaślubiny na pewno będą magiczne – obecnie działa tutaj wiele hoteli oraz domów przyjęć oferujących swoim gościom kompleksową obsługę w ramach organizacji niezapomnianych uroczystości.

 

Szybki dojazd na miejsce i pełna obsługa

Oprócz zachwycającej scenerii na uwagę zasługuje też jeszcze jeden plus Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a mianowicie jej dogodna lokalizacja w stosunku do okolicznych miast – Krakowa, Częstochowy oraz Katowic, które położone są w odległości około 60 kilometrów od serca Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, a ponadto mniejszych miast, na przykład takich jak Zawiercie, Olkusz, Szczekociny, Myszków czy Miechów.

 

To powoduje, że wielu narzeczonych decyduje się na organizację uroczystości cywilnych lub kościelnych w swoich rodzinnych stronach, natomiast gości zapraszają do świętowania w oddalonych salach weselnych. W ten trend wpisują się także lokale działające na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, które nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Na szczególną uwagę zasługują hotele, które oferują nie tylko eleganckie sale weselne Śląsk do świętowania, ale również noclegi dla gości oraz innego rodzaju udogodnienia, na przykład kompleksy basenowe, możliwość organizacji atrakcji, na przykład kuligów zimową porą czy wycieczek po Jurze.

 

Wyśnione wesele w Hotelu Fajkier!

Szukających doskonałego miejsca do organizacji uroczystości weselnych zaprasza Hotel Fajkier Wellness & SPA położony w miejscowości Lgota Murowana koło Kroczyc, w samym sercu malowniczego Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Tutaj dla gości weselnych i Pary Młode przygotowano stylowe sale weselne, bogate menu i wiele innych atrakcji, aby ten dzień spędzony w gronie rodziny oraz przyjaciół był niezapomniany.

    

ilość wszystkich wyświetleń: 1730, dzisiaj: 1